Fáze projednání konceptu skončila, čeká nás tvorba pokynů

Do 27. května bylo možné uplatnit stanoviska, námitky a připomínky ke konceptu nového územního plánu. Skončila tak etapa přípravy a projednání konceptu. Rádi bychom krátce shrnuli, jak proběhla.

Před rokem jsme začali s přípravou webových stránek zaměřených pouze na nový územní plán. Zda byly tyto webové stránky přínosem necháme na posouzení těm, co je navštívili. Nejvíce přístupů zaznamenala část věnovaná výkresům, kterou si prohlédlo přes 7 700 zájemců.

Na konci července 2010 odevzdal projektant zpracovaný koncept. A následovala příprava jeho prezentace veřejnosti. Představení konceptu pak probíhalo od poloviny února. Výkresy byly vystaveny od 14. února 2011 celkem 103 dní v budově Nového magistrátu a v nákupní galerii Plaza.

V měsíci březnu a dubnu proběhlo 16 veřejných besed, kterých se zúčastnilo přes 2 500 občanů města a majitelů pozemků.

Dne 11. května od 17 hod. proběhlo veřejné projednání konceptu, které trvalo 8 hodin. Následovala zákonem stanovená lhůta pro uplatnění stanovisek, námitek a připomínek. Na podatelnu magistrátu přišlo 9 stanovisek dotčených orgánů a celkem 1270 námitek a připomínek. Z toho bylo 59 námitek podáno zástupcem veřejnosti. Pod tyto námitky se podepsalo kolem 13 000 občanů Liberce. Nejvíce námitek přišlo ve čtvrtek 26.5.2011, kdy bylo podáno přes 200 námitek a připomínek. Nejvíce podaných námitek jednou osobou je 69. Nejvíce námitek a připomínek přišlo ke katastrálnímu území Vratislavice nad Nisou 167.

Informace mohou být ještě postupně upřesněny.

Na základě projednání konceptu budou zahájeny práce na tvorbě návrhu pokynů. Tyto pokyny budou předloženy zastupitelstvu města. Schválené pokyny budou předány projektantovi, který na jejich základě zpracuje návrh územního plánu.

Všem děkujeme za zapojení do tvorby nového územního plánu a přejeme hezké léto.

Za pořizovatele

Adam Lenert a Zuzana Hepnerová

Evropský fond pro regionální rozvoj

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.