Dokončujeme návrh pokynů pro zpracování návrhu

Rádi bychom Vás informovali o stádiu pořizování nového územního plánu. V tuto chvíli dokončujeme návrh pokynů pro zpracování návrhu územního plánu (dále pokyny).

Pokyny jsou textový dokument, schvalovaný zastupitelstvem města, definující úkoly pro projektanta. Určují, co je třeba přepracovat, zvážit a doplnit. Pokyny jsou sestaveny z několika kapitol. První obsahuje požadavky statutárního města Liberec (vedení města a zastupitelé), ve druhé kapitole stanovuje úkoly pořizovatel (úředníci magistrátu města Liberec), ve třetí jsou definovány požadavky vyplývající ze stanovisek dotčených orgánů a následných dohod a další důležitou kapitolou jsou pokyny vyplývající z námitek a připomínek, které byly zohledněny.

Ke konceptu nového územního plánu bylo na podatelnu magistrátu doručeno celkem 1235 námitek a připomínek a dalších 63 námitek bylo podáno zástupcem veřejnosti na základě věcně shodné připomínky. Každé z těchto podání bylo jednotlivě zapsáno, vyhodnoceno a zapracováno do návrhu pokynů pro zpracování návrhu. Námitkami se také od září 2011 intenzivně zabýval výbor pro rozvoj a územní plánování zastupitelstva města.

O tom jak byly zohledněny jednotlivé námitky a připomínky nebudou jejich podatelé jednotlivě vyrozuměni, ale k pokynům pořizovatel připojí odůvodnění, které bude mimo jiné obsahovat vyhodnocení, jak byly zohledněny námitky a připomínky. Vyhodnocení bude během měsíce ledna zpřístupněno na webových stránkách http://novyup.liberec.cz/ nebo do něj bude možné nahlížet na oddělení územního plánování magistrátu města Liberec.

Pokyny budou předloženy ke schválení zastupitelstvu města v lednu 2011. Mimořádné zastupitelstvo bude svoláno dle zákona primátorkou města.

Evropský fond pro regionální rozvoj

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.